ЧКЕПК :: 203-Я РІЧНИЦЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

квіти коледжу«З Кобзарем у серці» - під такою назвою розпочався тиждень по вшануванню пам’яті Великого Кобзаря у Чернівецькому кооперативному економіко-правовому коледжі. Студенти присвятили цій події багато різноманітних заходів:

1. Виставка творів Т. Шевченка; випуск стінгазет; виставка ілюстрацій до творів Т. Шевченка.
2. Конкурс читців «Шевченко в моєму серці».
3. Години спілкування на теми:
• «Кобзар» - не просто книга, а енциклопедія життя»;
• «Не вмре повік твоє святе ім’я»;
• «Шевченкові слова добра й любові, як слово батьківське в душі ми збережемо»;
• «Тарас Шевченко – художник».
4. Перегляд відеофільмів та презентацій «Сторінками життя Т.Г.Шевченка».
5. Літературна вікторина «Що ми знаємо про Шевченка?»
6. Літературна кав’ярня «Шевченко і сучасність». Зустріч з буковинською поетесою.
7. Диспут на тему:«Тарас Шевченко – виразник віковічних мрій і сподівань народу, символ української нації».

Минуло 203 роки від дня народження Т.Г. Шевченка, але й сьогодні його слово живе між нами. Свідченням цього став конкурс читців «Шевченко в моєму серці» серед студентів І-ІІ курсу. Читання поезій Тараса Шевченка викликало жваве зацікавлення. «Заповіт» Великого Кобзаря лунав – французькою, румунською, англійською та українською мовами.

9 березня відбулося засідання літературної кав’ярні «Шевченко і сучасність», куди було запрошено креативну сучасну буковинську поетесу Іванну Стеф’юк. Авторка зачитувала уривки зі своїх творів, в яких характерною особливістю є відображення національного колориту Буковини та Галичини. Левицька Діана та Худоярова Альона представили на розгляд власні поезії й отримали схвальну оцінку поетеси.

У диспутах на тему «Тарас Шевченко – виразник віковічних мрій і сподівань народу, символ української нації» студенти акцентували увагу на постаті Т.Г. Шевченка як поета-новатора, народного пророка, який приніс із собою в українську літературу «слово нове», новий світ поезії, неповторні образи, картини й барви, небачене раніше багатство й широчінь тем, ідей, мотивів, жанрових форм, вивів українську літературу на шлях реалізму й народності.

Ми впевнені, що ці та інші заходи, які відбулися у коледжі упродовж тижня Шевченкознавства, допоможуть молодому поколінню зрозуміти та усвідомити неоціненний вклад Тараса Шевченка в зародження та розвиток української культури, мови, нашої державності. І ще раз переконатися, що
Поезія Шевченка – це вогник,
схожий на полум’я свічки,
що запалює душу людини…