ЧКЕПК :: Міжнародна співпраця коледжу

Сьомий рік продовжується та активно розвивається міжнародна співпраця між Чернівецьким кооперативним економіко-правовим коледжем та Ботошанським економічним коледжем «Октав Оніческу» (Румунія). Метою цієї співпраці є розвиток міжвузівського співробітництва, обмін досвідом з організації навчальної та наукової роботи, сприяння у підготовці та підвищенні кваліфікації педагогічних кадрів, обмін студентами, викладачами, пошук спільних шляхів вирішення сучасних освітянських проблем.

Чергова, планова зустріч представників навчальних закладів відбулася 06 – 07 квітня на базі нашого навчального закладу.

У складі румунської делегації ми мали честь зустрічати:
Професора Іона Хуцану – директора Ботошанського економічного коледжу «Октав Оніческу», професорів Андрей Крістиіну Маріану, Кинтек Єлену, Томіцеа Аліна, Столеру Нікуліну та студентів коледжу Метреску Прелипчану Іонуца, Тошкуце Андрею, Сава Андрея Космина, Хайсан Олександру.

У рамках зустрічі була проведена Міжнародна студентська науково-практична конференція: «Євроінтеграційні процеси: молодіжний погляд», під час роботи якої обговорювалися такі проблеми:

  • Правове регулювання інтеграції України з Європою: ключові проблеми та досягнення;
  • Проект JOBS – професійна орієнтація в установах, підприємствах, організаціях та в навчальних закладах;
  • Сучасні інформаційні технології в рекламі: проблеми та перспективи;
  • Організація навчання на базах практики (база практики F.E. Ресторан «BIO TIME» SRL);
  • Застосування фуд-девайсів у сучасній кулінарії тощо.

Приємно відзначити, що у роботі конференції взяла участь Генеральний Консул Румунії у Чернівцях пані Елеонора Молдован, яка у своєму виступі підкреслила важливість такої довготривалої та плідної співпраці між нашими навчальними закладами задля розвитку дружніх стосунків між двома сусідніми народами України та Румунії.

Обговорити нагальні проблеми педагогіки та шляхи їх вирішення через реалізацію сучасних Європейських проектів педагоги обох навчальних закладів мали змогу під час проведення Міжнародного педагогічного симпозіуму на тему: «Економічний розвиток Румунії у складі Євросоюзу. Сучасні форми та методики викладання в європейських коледжах на прикладі Румунії». В коло робочих питань симпозіуму увійшли:

  • Європейська співдружність – минуле, сьогодення, майбутнє. Румунія та Європейська Співдружність;
  • Ефективність реалізації Європейських проектів для Ботошанського Економічного Коледжу (Проект JOBS – професійна орієнтація, освіта в установах, підприємствах, в організаціях та в навчальних закладах);
  • Проект ERASMUS+ «Формальні та неформальні стратегії освіти для покращення професійних компетенцій у сфері обслуговування»;
  • Формуючий вплив позакласних заходів. Роль викладачів фізичного виховання у розвитку сучасних європейських дидактичних стратегій;
  • Інноваційні методи викладання, що використовуються в дидактиці економічних дисциплін в румунській освіті.

Підсумки роботи Міжнародної студентської науково-практичної конференції та Міжнародного педагогічного симпозіуму підвели керівники навчальних закладів: к.е.н. Кошкаров Степан Андрійович та професор Іон Хуцану. Учасникам заходів були вручені іменні Сертифікати.

Під час неофіційної частини зустрічі для поважних гостей, студентів та педагогів було організовано екскурсії до Органного залу Чернівецької обласної філармонії, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Банченського Свято-Вознесенського чоловічого монастиря, затишними вуличками та визначними місцями нашого міста.

Зустріч відбулася у теплій, дружній атмосфері, сторони домовилися про подальший розвиток міжнародної співпраці, про обмін студентськими делегаціями під час організації практичного навчання студентів, визначили основні напрями спільної науково-педагогічної роботи.