ЧКЕПК :: Захищайся від вірусу, а не від людей!

«Захищайся від вірусу, а не від людей!» - під таким гаслом 1 грудня 2017 року в Чернівецькому кооперативному економіко-правовому коледжі відбувся захід до Всесвітнього дня солідарності з ВІЛ-позитивними людьми.

Студенти старших курсів (групи: 372, 473, 451) під керівництвом практичного психолога коледжу Оробець Н. Ф. організували акцію «Не дай СНІДу шанс!». Відбулися презентації інформаційних плакатів, відеороликів, дослідницьких проектів про ВІЛ/СНІД, розповсюджено пам’ятки «Захисти себе від ВІЛ», проведено бесіди зі студентами молодших курсів про шляхи передачі вірусу. Психологом було проведено гру «Фото – фішка», в якій розглядались ситуації ризику, правда і міфи про страшне й небезпечне захворювання, вплив оточення та наслідки ризикованої поведінки студентів. Червону стрічку, як міжнародний символ боротьби зі СНІДом, одягли учасники заходу на знак співчуття, підтримки та надії на майбутнє. Вона є символом не тільки розуміння, а й об’єднання зусиль людей, спрямованих на вирішення цієї проблеми. Прикріпивши стрічку до свого одягу, людина висловлює свою підтримку, співчуття і переживання тим, хто хворий.

Під час виховного заходу згадали відомих людей – жертв СНІДу: наприклад: талановитого співака і композитора Фреді Меркурі, знаменитого і заможного соліста балету Росії, Великобританії, Парижу Рудольфа Нурієва. І ще десятки, сотні, тисячі і навіть мільйони смертей...

Хвороба з назвою СНІД щороку прогресує та забирає життя мільйонів людей. 42 мільйони чоловіків, жінок і дітей сьогодні інфіковані ВІЛ. Щодня на планеті СНІДом заражується вже більше 6 тис. осіб. Якщо не вживати термінових заходів, то до кінця цього десятиріччя кількість інфікованих сягне 110 мільйонів. Філософ Сенека був правий: «Люди не вмирають. Вони вбивають самі себе».

Сьогоднішня акція – це попередження всім про болючу рану суспільства – СНІД. ВІЛ – це вірус імунодефіциту людини, який розвивається та розмножується в організмі людини і призводить до повної втрати захисних сил організму та розвитку СНІД. Інфікованих людей називають ВІЛ-позитивні. Проте лише кінцева стадія хвороби називається СНІД – синдром набутого імунодефіциту людини. Для СНІДу не існує перешкод, він однаково вражає чоловіків, жінок і дітей

Динаміка поширення ВІЛ- інфекції в Україні – одна з найвищих серед країн Східної Європи. Щодня За останні 25 років ВІЛ/СНІД забрав життя більше 20 мільйонів людей, з них півмільйона дітей віком до 15 років були інфіковані шляхом передачі ВІЛ від матері до дитини.

ВІЛ- інфекція ніби перевіряє всіх нас на стійкість, людяність, виваженість, моральність, мудрість і на відповідальність як щодо власного життя, так і життя тих, хто поруч із нами.

Тому боротися потрібно з вірусом, а не з хворими людьми!

View the embedded image gallery online at:
http://college.cv.ua/555-2017-12-07-virus#sigProGalleriac348ba3091