ЧКЕПК :: Міжнародний день рідної мови

21 лютого – Міжнародний день рідної мови, який проводиться в Україні, починаючи з 2002 року. Вже традицією стало щороку відзначати цей день в Чернівецькому кооперативному економіко-правовому коледжі.

Студенти І-ІІ курсів взяли участь у написанні диктанту єдності, де йшлося про те, що рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам.

У групах проводились години спілкування та диспути про зміцнення державотворчої функції української мови, мов національних меншин, що проживають на території України. Студенти акцентували увагу на важливості взаємозбагачення національних культур, консолідації спільних зусиль у сфері відродження самобутніх традицій та звичаїв.

Людина, яка не хоче знати рідної мови, руйнує те, що повинно стати фундаментом її особистості. Адже без усякої іншої науки ще можна обійтися, а без знання рідної мови обійтися не можна. І це справді так.

Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб - МОВА.

Зараз у світі люди говорять на 6 000 мов, приблизно половина з них під загрозою зникнення.

Втрата мови — то втрата самобутності. З метою захисту мов та задоволення мовних інтересів національних меншин Рада Європи розробила та прийняла Європейську Хартію регіональних мов або мов національних меншин, яка ратифікована Верховною Радою України 15 травня 2003 року.

За даними Всеукраїнського перепису населення станом на 2001 рік кількість населення України становила 48 млн. 457 тис. осіб. Українську мову вважали рідною 67,5% населення України. Російську мову визначили як рідну 29,6% населення. Частка «інших мов», які були вказані як «рідна», становила 2,9%.

Цікавим фактом про українську мову є те, що вона входить до трійки найкрасивіших мов в світі, другою за мелодійністю мовою світу (після італійської). На 147 мов народів світу перекладений «Заповіт» Т.Г.Шевченка.

View the embedded image gallery online at:
http://college.cv.ua/577-2018-02-21-mova#sigProGalleriab5ce6b7a1e