Запитуйте - відповідаємо!

На нашу електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. надходять листи від майбутніх студентів із запитаннями. Тут ми будемо публікувати відповіді на них, з надією, що Ви швидше зможете знайти потрібну Вам інформацію для вступу.

Перш за все, перегляньте перелік спеціальностей, термінів навчання, конкурсних предметів

Коли розпочнеться прийом заяв та документів для вступу в коледж?

Коледж приймає заяви у паперовій формі (бланки у Приймальній комісії ) або у електронній формі шляхом надсилання заповнених заяв на електронну адресу vstup@college.cv.ua  

Форма заяв розміщена на сайті Коледжу у розділі «Вступнику – Заяви для вступу»

За отриманими заявами формуються групи вступників для надання додаткових безоплатних консультацій з екзаменаційних предметів.

Графік консультацій буде повідомлено додатково.

Чи можна подати заяви та документи онлайн?

Так, заяви вступники можуть подавати онлайн через власні електронні кабінети або дистанційно, оформлюючи електронну заяву на сайті коледжу, та надсилати скановані копії документів на електронну пошту vstup@college.cv.ua 

 

Оригінали документів можна буде подати у зручний для Вас час у Приймальну комісію.

Що робити, якщо через карантин невчасно видадуть свідоцтва про повну загальну середню освіту?

У такому разі є можливість подавати заяви без самого свідоцтва про повну загальну середню освіту, але за умови його замовлення. Оригінали свідоцтв про повну загальну середню освіту можна буде подати пізніше.

 

Коли розпочнеться реєстрація електронних кабінетів вступників на основі повної загальної середньої освіти за денною формою здобуття освіти?

Завантаження необхідних документів розпочнеться 01 липня.

Чи можна вступати до Коледжу без ЗНО?

Так, можна. У 2021 році за Правилами прийому вступники на основі 11- ти класів можуть подати для вступу сертифікати ЗНО з визначених предметів або складати вступні іспити на власний розсуд у будь-яких комбінаціях.

Чи можуть претендувати вступники, які мають сертифікати ЗНО на додаткові бали?

Так, можуть. У разі подання вступником результатів ЗНО бал вступника за відповідне вступне випробування підвищується на 25%.

За які роки будуть прийматися сертифікати ЗНО для вступу на основі 11-ти класів?

Для вступу на основі 11-ти класів прийматимуть сертифікати ЗНО 2018, 2019, 2020 та 2021 років з визначених предметів.

Як будуть проходити вступні іспити?

Вступні іспити можуть проводитись у дистанційному форматі – онлайн та з надійною ідентифікацією вступників або проведення іспитів відбуватиметься із дотриманням санітарних регламентів.

Чи буде знижено прохідний бал через карантин?

Прохідний бал вступників жодним чином не пов'язаний з карантином, він визначається за результатами вступних випробувань, конкурсу сертифікатів ЗНО відповідно до Правил прийому.

Які переваги мають вступники, що зареєстровані у селах і здобули базову або повну загальну середню освіту у закладах освіти, що знаходяться на території сіл, у рік вступу?

Для осіб, що зареєстровані у селах і здобули базову або повну загальну середню освіту у закладах освіти, що знаходяться на території сіл, у рік вступу конкурсний бал множиться на сільський коефіцієнт (СК), який дорівнює 1,05.

Коли будуть проводитись вступні іспити?

Терміни вступних іспитів визначені Правилами прийому та розміщені на сайті Коледжу. Абітурієнти, які подадуть заяви та документи на вступ, будуть заздалегідь повідомлені про розклад консультацій та екзаменів.

Як готуватись до вступу в коледж на основі 9-ти класів?

Для тих вступників, хто подасть заяви та документи, Коледж проводить додаткові безоплатні консультації з екзаменаційних предметів.

Які є пільги при підготовці кадрів за кошти юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців?

  1. Чи утримується податок на доходи фізичних осіб?

Ст. 165 ПКУ (п. 165.1.21) передбачає, що сума, сплачена юридичною або фізичною особою-підприємцем за навчання кадрів на користь Коледжу в межах трикратного розміру

мінімальної зарплати, не включається до складу оподатковуваних доходів таких фізичних осіб.

  1. Чи нараховується Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ)?

Відповідно до ст. 2.9 Переліку № 1170 (Постанова КМУ від 22.12.2010 року) ЄСВ не нараховується на витрати на підготовку та перепідготовку кадрів, стипендії студентів тощо.

Згідно з п. 3.24 Інструкції № 5 зі статистики заробітної плати (від 13.01.2004 р.) витрати на підготовку та перепідготовку кадрів, стипендії тощо не належать до фонду оплати праці.

  1. Чи сплачується ПДВ?

Відповідно до ст. 197.1.2 ПКУ звільняються від ПДВ операції з постачання послуг із здобуття вищої освіти.

  1. Чи включається вартість навчання кадрів у витрати підприємства?

Згідно з П(С)БО № 16 «Витрати» витратами звітного періоду визнаються або зменшення активів, або збільшення зобов’язань… за умови, що ці витрати можуть бути достовірно оцінені.

ПКУ не передбачає коригування фінансового результату на суму вартості навчання працівників.

Які є пільги при підготовці кадрів за кошти фізичних осіб?

Відповідно до ст. 166 Податкового кодексу України (ПКУ) платник податку (фізична особа) має право на податкову знижку за наслідками податкового року.

До податкової знижки (ст. 166.3.3 ПКУ) включаються витрати на навчання у Коледжі або самого платника податків, або його дітей (членів сім’ї).

Розмір податкової знижки відповідає розміру податку на доходи фізичних осіб (18 %) від суми сплати за навчання за рік.

Що робити вступнику, який планує вступ на навчання у коледж, але за своїми релігійними переконаннями відмовився від отримання паспорта у вигляді картки. Чи можливий вступ у заклад?

Так, можливий. Особи, які відмовилися отримувати паспорт у вигляді картки, подають особисто:
- заяву на ім'я директора коледжу про дозвіл на подання свідоцтва про народження;
- свідоцтво про народження;
- лист територіального підрозділу ДМС з інформацією про належність особи до громадянства України.