ЧКФКЕП :: Освітні можливості розширюються!

ЛІЦЕНЗІЮ на спеціальність «Правоохоронна діяльність» ОТРИМАНО!!!
(Наказ МОНУ №95-л від 18.06.25.)

Вітаємо колектив та бажаємо нових досягнень! Запрошуємо вступників здобути якісну освіту!

У зв’язку з реформуванням правоохоронної системи України постає завдання якісно нової підготовки здобувачів фахової передвищої освіти у сфері правоохоронної діяльності.

Однією із важливих функцій держави є охорона прав та законних інтересів громадян, фізичних та юридичних осіб від протиправних посягань, безпека, реалізація принципу законності, а також охорони встановленого в державі правопорядку. Кожне з цих завдань виконується за допомогою правоохоронної діяльності, що реалізується відповідними державними органами.

Підготовка фахових молодших бакалаврів за спеціальністю К9 Правоохоронна діяльність відповідає актуальним потребам ринку та ґрунтується на попередньому досвіді, на сучасних досягненнях у сфері правоохоронної діяльності.

Метою освітньої діяльності з підготовки фахових молодших бакалаврів за спеціальністю К9 Правоохоронна діяльність є підготовка висококваліфікованих, конкурентоспроможних фахівців правоохоронної діяльності: забезпечення публічної безпеки і порядку; охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави; протидія злочинності; надання, в межах визначених законом, послуг особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги і несуть особисту та професійну відповідальність за свої дії.

85-річний досвід освітньої діяльності Коледжу, 47-річний досвід підготовки юристів, 10-річний  досвід підготовки та перепідготовки правоохоронців для системи УМВС України у Чернівецькій області за окремими спеціальними програмами (1994-2004 роки), сформував базу для розвитку наукової, навчальної, виховної та практичної діяльності для учасників освітнього процесу.

 

Наші переваги:

  • достатня матеріально-технічна база, організаційне, наукове, навчально-методичне та інформаційне забезпечення освітнього процесу; підключення до електронних бібліотек та електронних інформаційних ресурсів закладів вищої освіти системи Укркоопспілка та кращих освітніх закладів юридичного та правоохоронного спрямування України;
  • високий кадровий потенціал, досконала система підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників;
  • спрямована на перспективу система організації наукової діяльності викладачів та здобувачів освіти, розвиток міжнародної співпраці;
  • якісне наукове, навчально-методичне та технічне забезпечення освітнього процесу;
  • високий рівень інформатизації та цифровізації на всіх етапах організації освітнього процесу, використання сучасних комп’ютерних систем і технологій та ліцензованого програмного забезпечення, професійних прикладних фахових програм;
  • високий показник працевлаштування випускників (понад 75 відсотків у рік закінчення Коледжу);
  • укладання угод про співпрацю з установами, підприємствами та організаціями юридичного та правоохоронного спрямування, якими передбачено забезпечення здобувачів освіти базами для проходження навчальної та виробничої практики та подальшого працевлаштування;
  • конкурентно приваблива вартість навчання у Коледжі;
  • безпекова складова – наявність трьох укриттів, у тому числі протирадіаційного, що дає змогу організовувати освітній процес для всіх його учасників в одну зміну тощо.

 

Особливий акцент необхідності запровадження підготовки фахових молодших бакалаврів за спеціальністю К9 Правоохоронна діяльність у Чернівецькому кооперативному фаховому коледжі економіки і права полягає у формуванні у майбутніх правоохоронців здатності аналізувати міграційну ситуацію в Україні, відповідно до закону організовувати та забезпечувати вжиття заходів щодо запобігання, виявлення та припинення порушень міграційного законодавства, враховуючи регіональну особливість близькості кордонів ЄС (Румунії). Також майбутні правоохоронці поглиблено опановуватимуть особливості превентивної діяльності в ювенальній сфері. Це обумовлено необхідністю посилення захисту прав дітей та надійне забезпечення інтересів дитини як пріоритетного міжнародного стандарту у цій сфері.

 

Освітньо-професійна програма «Правоохоронна діяльність» формує фахівця, здатного використовувати отримані знання під час здійснення ним правоохоронної діяльності, розвиває вміння систематизувати та узагальнювати інформацію, приймати рішення і брати відповідальність за них, здійснювати комунікативні функції та формує у здобувача фахової передвищої освіти універсальний підхід до професійної діяльності у правоохоронній сфері щодо забезпечення внутрішньої безпеки держави.

Особливостями програми є:

– формування компетентностей у сфері забезпечення внутрішньої безпеки держави;

– підготовка висококваліфікованих кадрів, здатних забезпечити ефективну взаємодію з органами публічної адміністрації та населенням на засадах партнерства;

– залучення практиків в освітній процес (проведення лекцій, семінарів, практикумів, тренінгів тощо).

Серед переваг ОПП варто зазначити:

- міждисциплінарний перелік вибіркових дисциплін, що дозволяє здобувачам фахової передвищої освіти реалізувати індивідуальну освітню траєкторію, покращити підготовку здобувачів фахової передвищої освіти та збільшити у майбутньому попит на них серед правоохоронних органів та інших потенційних стейкхолдерів;

- ОПП забезпечує комплексний та цільовий підходи до підготовки фахового молодшого бакалавра з правоохоронної діяльності, є перспективною для ринку праці, а її випускники можуть представляти особливий інтерес та цінність для роботодавців, а також мають змогу оволодіти компетентностями, необхідними для самозайнятості у правоохоронній сфері;

- формування у здобувачів фахової передвищої освіти розуміння важливості безперервного професійного розвитку;

- відповідність сучасним вимогам ринку праці.

 

Кадрове забезпечення освітньої діяльності  за спеціальністю К9 Правоохоронна діяльність

У Коледжі сформовано висококваліфікований педагогічний колектив, накопичено великий педагогічний досвід та унікальні освітянські традиції. Основні зусилля педагогічного колективу зорієнтовані на зростання педагогічної майстерності і підвищення якості підготовки фахівців.  Педагогічні працівники Коледжу систематично проходять підвищення кваліфікації, стажування та атестацію.

Освітній процес у Коледжі забезпечують 5 циклових комісій, у складі яких 10 кандидатів наук, 41 викладач вищої кваліфікаційної категорії, 3 викладачів-методистів, 3 відмінників освіти України, 10 працівників-практиків.    

 До проведення навчальних занять зі спеціальних дисциплін залучаються фахівці-практики, що мають понад 20-річний досвід роботи у правоохоронних органах.

Всі  викладачі,  що забезпечуватимуть навчання фахових молодших бакалаврів за спеціальністю К9 Правоохоронна діяльність, мають вищу кваліфікаційну категорію, з них 3 кандидатів юридичних наук, 2 викладачі-методисти, 1 відмінник освіти України, 5 працівників-практиків.    

 

Працевлаштування випускників

Випускники можуть займати посади в Національній поліції України, інших структурних підрозділах Міністерства внутрішніх справ України, Служби Безпеки України, органів виконавчої влади, Державній податковій служби України, недержавних правоохоронних структур, юридичних та консалтингових компаній, які належать до професій розділу «Фахівець» ДК 003:2010 «Класифікатор професій»

3441 Інспектор митної служби

3442 Інспектор податкової служби

345 Інспектори правоохоронних органів, кримінально-виконавчої служби, воєнізованої охорони, приватні детективи та фахівці з дізнання

3450 Інспектори воєнізованої охорони та приватні детективи

3451 Інспектори правоохоронних органів та фахівці з дізнання

3452 Фахівці кримінально-виконавчої служби.