ЧКФКЕП :: Вітаємо наших воїнів!

6 грудня в Україні відзначають День Збройних Сил. Свято стало особливо актуальним під час повномасштабного вторгнення росії.

Свято було започатковано постановою Верховної Ради України у 1993 році. Дата святкування була обрана не випадково – саме 6 грудня 1991 року було ухвалено закон «Про Збройні Сили України». В Преамбулі Закону було вказано, що «Україна як незалежна держава і суб’єкт міжнародного права, виходячи з того, що оборона країни є справою всього народу України, проголошує про створення власних збройних сил». Того ж дня, 6 грудня 1991 року, було затверджено текст Військової присяги, яку в залі Верховної Ради першим склав Міністр оборони України генерал-полковник К. Морозов.

Також урочиста дата пов’язана із 6-м грудня 1919 року. Це день став початком однієї зі славетних сторінок української армії – Першим зимовим походом Дієвої армії УНР. Учасники походу подолали дві з половиною тисячі кілометрів Житомирською, Київською, Черкаською, Кіровоградською, Миколаївською, Одеською, Вінницькою областями, провівши більше півсотні успішних боїв і 6 травня 1920 року приєдналися до частин Армії УНР, які разом з поляками наступали на Київ.

Перший зимовий похід Армії УНР став однією з найбільш героїчних сторінок воєнного мистецтва періоду Української революції.

ЗСУ складаються з Сухопутних та Десантно-штурмових військ, Сил спеціальних операцій, Повітряних та Військово-морських сил. Крім основних родів військ, до складу ЗСУ входять підрозділи територіальної оборони, Військова служба правопорядку, Медична, Капеланська, Юридична та Соціально-психологічна служби.

Починаючи з 2009 року до Дня Збройних Сил України присуджується Премія імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва в декількох номінаціях.

Переломним моментом в історії сучасної української армії стали події 2013-2014 років: Революція Гідності, окупація Криму та частини Донбасу. Українським військовим вдалося відстояти незалежність батьківщини й захистити власний народ від агресора.

Цього року свято українських захисників є актуальне як ніколи, адже українські воїни щохвилини боронять Україну від ворожого війська РФ, відбиваючи атаки й проводячи наступальні операції для звільнення територій.

У цей день слід подякувати захисникам та вшанувати пам'ять полеглих воїнів.

Ми дякуємо кожному, хто стоїть на захисті українських кордонів, цілісності, неподільності та єдності нашої країни. Ми дякуємо вам за те, що в нашому цивільному житті маємо змогу навчатися, працювати, піклуватися про родини, мирно розбудовувати нашу країну.

Дякуємо Вам, захисники й захисниці, за Вашу хоробрість, силу й безмежну любов до Батьківщини.

Вітаємо!