ЧКФКЕП :: Зустріч зі стейкхолдерами – крок до вдосконалення освітньо-професійних програм і шлях до співпраці

Отримання відгуків, пропозицій від стейкхолдерів є необхідною складовою системи забезпечення якості освітнього процесу, що досягається через отримання від усіх зацікавлених сторін пропозицій та зауважень до освітньо-професійної програми.

Зустріч зі стейкхолдерами та роботодавцями відбулася з ініціативи циклової комісії туристичних та технологічних дисциплін, керівників груп забезпечення освітньо-професійних програм «Готельно-ресторанна справа», «Туризм і рекреація», «Харчові технології». Під час зустрічі учасники ґрунтовно проаналізували фахові компетентності та результати навчання майбутніх фахівців індустрії гостинності, обговорили складові освітніх обов’язкових та вибіркових компонентів, ресурсне забезпечення реалізації ОПП, удосконалення якості підготовки і можливостей здобувачів фахової передвищої освіти удосконалювати набуті знання під час виробничої практики та стажування.

Відкрила зустріч заступниця директора, завідувачка відділення туристично-ресторанного обслуговування та харчових технологій Борис Л.М., яка наголосила на важливості співпраці для удосконалення освітньо-професійних програм та вивчення міжнародного досвіду.

Дідух Антоніна, представниця міжнародної рекрутингової компанії Algoos Study Work and Travel, що у межах програми ЕРАЗМУС+ надає молодi можливість стажування та роботу в індустрії туризму i гостинності у всесвітньо вiдомих готелях Середземномор’я (Кіпр, Греція, Іспанія) звернула увагу здобувачів освіти  на необхідність володіння «Soft Skills».

Андрусяк Наталія Степанівна, стейкхолдер освітньо-професійної програми, досвідчена фахівчиня у сфері туризму, засновниця туристичного підприємства "Buktravel поділилася власним досвідом створення та ведення туристичного бізнесу, акцентуючи увагу на ключових етапах відкриття туристичної фірми, формуванні конкурентних переваг та побудові ефективної взаємодії з клієнтами.

Особливу увагу Наталія Степанівна звернула на специфіку роботи з туристами, важливість індивідуального підходу, а також ролі комунікацій, довіри та професійної етики у діяльності туристичних агентів. Студенти отримали цінні поради щодо того, як залишатися конкурентоспроможним на сучасному ринку туристичних послуг.

Наталія Степанівна наголосила на важливості розвитку внутрішнього туризму в Україні, потребі постійного навчання, гнучкості у прийнятті рішень та любові до справи, якою займаєшся. Зустріч стала мотивуючим прикладом того, як поєднання знань, ініціативності та відданості своїй справі може привести до професійного успіху у сфері туризму.

Жваву дискусію викликало питання забезпечення відповідності програмних результатів навчання запитам сучасних підприємств у тому числі і закордонних. Стейкхолдери висловили готовність сприяти практичній підготовці здобувачів освіти, надавати їм можливість проходження виробничої практики на таких підприємствах.

Зустріч виявилась цікавою та стала корисною і для здобувачів освіти, і для груп забезпечення освітньо-професійних програм, і для стейкхолдерів.