ЧКЕПК :: Математика – королева всіх наук

29 жовтня на базі Чернівецького кооперативного економіко-правового коледжу відбулося засідання обласного методичного об’єднання викладачів математики закладів фахової передвищої освіти області.

Відкрив засідання керівник методичного об’єднання Василь Близнюк, який ознайомив присутніх з планом роботи. Далі з вітальним словом до гостей звернувся директор коледжу, к.е.н. С. Кошкаров, який розповів присутнім про історію закладу освіти, його традиції, поділився роздумами на про розвиток коледжів європейського типу.

Розпочалося засідання із студентської навчально-пізнавальної конференції «Розвиток математичних компетенцій у підготовці фахівців різних спеціальностей». На початку конференції виступила к.ф.-м.н., викладач математики коледжу І. Ісарюк, яка розказала присутнім, що вимогою сьогодення є формування професійно важливої компетенції майбутнього фахівця. Головне завдання викладача математики полягає в тому, щоб дати студентам не лише знання з програмного матеріалу, а й вміння застосовувати їх у професійній діяльності. А вироблення професійних навичок неможливе без вміння розв’язувати прикладні задачі.

Цікавими, ґрунтовними були доповіді студентів коледжу, які зазначили, що застосування математики, в усіх спеціальностях необмежене. Без знання математики не можна уявити розвитку людства. Підготували студентів до конференції викладачі коледжу В. Жугаєвич та І. Ісарюк.

Продовжилось засідання відкритим заняттям з математики «Інтеграл і його застосування», яке на високому методичному рівні провела викладач В. Жугаєвич. Значну увагу викладач приділила не лише поглибленню та розширенню знань студентів з математики, зокрема про інтеграл, але й освоєнню комп’ютерної грамотності, тому студенти мали можливість за допомогою програми Advanced Grapher побудувати графік функції, також використовувалась комп’ютерна метода тестування у програмі MyTestStudent, яка допомагає викладачу нелише зекономити час, й об’єктивно оцінити знання студентів.

На занятті також значну увагу було приділено розв’язанню прикладних задач та підготовці до ДПА у формі ЗНО.

Насамкінець відбулося обговорення проблем, що виникають при організації викладання математики в технікумах і коледжах за вимогами програми старшої профільної школи. У обговоренні питання взяли участь усі викладачі, які були присутні на методоб’єднанні.

Завершилося засідання обговоренням питань щодо проведення ДПА у формі ЗНО та ІІ (обласного) етапу Всеукраїнської олімпіади з математики серед студентів технікумів і коледжів області, яка відбудеться у березні 2020 року.

«Ніяке людське дослідження
не може бути назване істиною,
якщо воно не проходить
через математичні доведення»
Леонардо да Вінчі

View the embedded image gallery online at:
https://college.cv.ua/696-2019-10-29-math#sigProGalleria6cbd3e20f8