Україна – європейська держава!

5 травня 1949 року була заснована організація, яка має величезне значення для розвитку країн ЄС - Рада Європи. Ця знаменна подія і стала підставою для свята. Спочатку люди відзначали заснування організації, але потім перетворили цю дату в День Європи. Так було до того моменту, поки не з'явився Європейський Союз.

У 1985 році, на саміті Європейської ради в Мілані, 9 травня затверджене як День Європи. У подальшому 9 травня стало активно відзначатися як День Європи громадськістю держав-членів ЄС.

Про дотримання 9 травня як Дня Європи повідомлялося по всій Європі станом на 2008 рік.

У 2017 та 2019 роках Європейський парламент закликав, щоб 9 травня став вихідним святковим днем в усіх державах-членах ЄС. У цей день проводять освітні заходи про Європейський Союз, культурні та творчі ініціативи, виступають на підтримку європейської інтеграції, відбувається вручення відзнак чи премій. Прапор грає важливу роль в загальних урочистостях в якості ще одного символу, ним зазвичай прикрашають вулиці європейських міст. Багато громадян вивішують прапори ЄС зі своїх вікон. День Європи — вихідний для співробітників установ Європейського Союзу.

Щорічне відзначення Дня Європи в нашій державі започатковано Указом Президента України від 19 квітня 2003 року № 339 «Про день Європи» – у третю суботу травня. В Україні тематичні заходи посилюють зміцнення самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

З метою поглиблення знань студентів про Європу, формування європейського світогляду, сприяння поширенню знань про Європейський Союз, підвищення громадянської культури в ЧКФКЕП було проведено заходи до Дня Європи в Україні. Зокрема, відбувся конкурс презентацій серед студентів спеціальності 242 Туризм «Тур столицями Європи». Студенти-першокурсники взяли участь в пізнавальній конференції на тему: «Україна – це Європа». У своїх виступах студенти звернули увагу на необхідність формування єдиного європейського простору та ролі в ньому України.

День Європи для українців  – це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура, демократія і свобода. Цьогоріч Дні Європи в Україні особливі – ми зустрічаємо їх в умовах війни. Український народ героїчно відстоює від рашистської навали демократію, свободу, історію, культуру, людські життя та цінності усієї прогресивної Європи.