ЧКФКЕП :: До витоків

«Григорій Сковорода мав величезний вплив на своїх сучасників і на дальше українське громадянство, і то не лише своєю етичною наукою, а головним чином своїм життям, в якому слово ніколи не розходилося з ділом: його вчення було в повній згоді з його життям»,- писав український літературознавець С. Єфремов.

Сучасники бачили в ньому «мандровану академію» і його самого вважали вартим більше за університет; досить сказати, що коли треба було тоді знайти в Україні ідейну, чесну та чисту людину, шукали її між «сковородинцями», тобто учнями цього чудного чоловіка та прихильниками його науки. І навіть перший на території України університет Харківський постав на Слобідській Україні, де найбільше жив і навчав Сковорода…

26 жовтня з нагоди 300-річчя з дня народження Г. С. Сковороди відбулася обласна науково-просвітницька конференція «Григорій Сковорода у діалозі із сучасністю», взяли участь у цьому заході й студенти другого курсу нашого коледжу. Тетяна Клим та Дмитро Майданюк під керівництвом викладача української мови та літератури Апетроаєй В. В. підготували надзвичайно цікаве дослідження «Сучасна рецепція на Сковороду», де намагалися осягнути всю багатогранність постаті українського філософа-містика, богослова, поета, педагога і композитора літургійної музики, якого називали українським «Сократом».

View the embedded image gallery online at:
https://college.cv.ua/873-2022-1-01-vitoki#sigProGalleria94873e4826