ЧКФКЕП :: ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ВОЛОНТЕРА

5 грудня відзначається Міжнародний день волонтерів. Свято було засноване Генеральною Асамблеєю ООН в 1985 році. Але саме сьогодні цей напрям добровільної громадської діяльності з надання допомоги набуває величезного значення. Умови повномасштабної війни вкотре продемонстрували неймовірну силу та масштаб волонтерського руху в Україні.

До Міжнародного дня волонтерів на відділенні економіки та комп’ютерних технологій викладачем Ткачук Е.Ю. було проведено відкритий виховний захід із запрошенням батька студентки 331 групи Садик Ади – відомого на Буковині волонтера Володимира Садика.

Під час зустрічі справжній майстер своєї справи Садик Володимир розповів студентам багато цікавого про свою волонтерську діяльність.

Вже багато років поспіль Володимир майструє мобільні машини баггі VOLS. Ця техніка дозволяє швидко рухатися по полях, лісах, бездоріжжю. Це ідеальний автомобіль для доставки боєприпасів, розвідки, снайперів, партизанської діяльності тощо, з можливістю розміщення на ньому кулеметів, гранатометів та іншої зброї. Українські військові використовують їх для швидкої евакуації поранених із поля бою. Також на баггі прилаштовують зброю для стрільби.

Від початку повномасштабної війни пан Володимир з помічниками створив і передав воїнам ЗСУ вже понад 50 баггі. Кошти на деталі для машин жертвують благодійники, неодноразово баггі для ЗСУ замовляв відомий волонтер Сергій Притула.

Як зазначив Садик Володимир, баггі VOLS ідеально підходять як для штурму, так і для захисту. Їхня мобільність вже врятувала понад 1000 життів. Завдання легкої військової техніки Vols – підвищити мобільність, скоротити втрати особового складу та забезпечити серйозну перевагу захисникам України.

За даними Телемарафону «Єдині новини» в Україні близько 12% населення долучається до волонтерського руху, і ця цифра поступово зростає.

Отже, кожен з нас може знайти в собі сили і час, щоб допомагати тим, хто цього потребує.