ЧКЕПК :: День Соборності України

День Соборності100 років тому 22 січня 1919 року Директорія Української Народної Республіки оприлюднила в м. Києві на Софіївській площі Акт Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

Це була визначна історична подія. Акт Злуки задекларував перед усім світом непорушність українських земель, єдність і солідарність українського народу.

22 січня 1990 року патріотично налаштована громадськість із нагоди відзначення річниці Акта Злуки утворила між Києвом і Львовом живий ланцюг єднання – «Українська хвиля».

Сьогодні, в День Соборності України, студенти коледжу мали можливість прослухати лекцію, присвячену 100-річчю Акта Злуки. Студенти почули про основні події, що передували проголошенню Акта Злуки, та про значущість цього документа для України. Було наголошено, що Акт Злуки був глибоко детермінований історично й спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну й соборну національну державу. Студенти переглянули тематичну виставку присвячену Дню Соборності України, а також відеоролик «Злука. День Соборності України» із циклу «Перемоги України».

Це свято нагадує нам, що Україна не розділена, що немає окремої Східної і Західної України, а що у нас єдина держава і ми – єдиний народ!