Запитуйте - відповідаємо!

На нашу електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. надходять листи від майбутніх студентів із запитаннями. Тут ми будемо публікувати відповіді на них, з надією, що Ви швидше зможете знайти потрібну Вам інформацію для вступу.

Перш за все, перегляньте перелік спеціальностей, термінів навчання, конкурсних предметів

Які є пільги при підготовці кадрів за кошти фізичних осіб?

Відповідно до ст. 166 Податкового кодексу України (ПКУ) платник податку (фізична особа) має право на податкову знижку за наслідками податкового року.

До податкової знижки (ст. 166.3.3 ПКУ) включаються витрати на навчання у Коледжі або самого платника податків, або його дітей (членів сім’ї).

Розмір податкової знижки відповідає розміру податку на доходи фізичних осіб (18 %) від суми сплати за навчання за рік.

Які є пільги при підготовці кадрів за кошти юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців?

  1. Чи утримується податок на доходи фізичних осіб?

Ст. 165 ПКУ (п. 165.1.21) передбачає, що сума, сплачена юридичною або фізичною особою-підприємцем за навчання кадрів на користь Коледжу в межах трикратного розміру

мінімальної зарплати, не включається до складу оподатковуваних доходів таких фізичних осіб.

  1. Чи нараховується Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ)?

Відповідно до ст. 2.9 Переліку № 1170 (Постанова КМУ від 22.12.2010 року) ЄСВ не нараховується на витрати на підготовку та перепідготовку кадрів, стипендії студентів тощо.

Згідно з п. 3.24 Інструкції № 5 зі статистики заробітної плати (від 13.01.2004 р.) витрати на підготовку та перепідготовку кадрів, стипендії тощо не належать до фонду оплати праці.

  1. Чи сплачується ПДВ?

Відповідно до ст. 197.1.2 ПКУ звільняються від ПДВ операції з постачання послуг із здобуття вищої освіти.

  1. Чи включається вартість навчання кадрів у витрати підприємства?

Згідно з П(С)БО № 16 «Витрати» витратами звітного періоду визнаються або зменшення активів, або збільшення зобов’язань… за умови, що ці витрати можуть бути достовірно оцінені.

ПКУ не передбачає коригування фінансового результату на суму вартості навчання працівників.