Юридична клініка

Як здійснюється компенсація на оплату житлово-комунальних послуг ?

Компенсацію на оплату житлово-комунальних послуг надають фізичним особам - громадянам України віком від 18 років, які є власниками жилих приміщень приватного житлового фонду, і безоплатно розміщували в цих приміщеннях внутрішньо переміщених осіб.

 Для того, щоб отримати виплату власнику житлового приміщення необхідно: 

  • внести відомості щодо приміщень приватного житлового фонду, доступних для безоплатного розміщення внутрішньо переміщених осіб у відповідній адміністративно-територіальній одиниці, до веб-ресурсу «Прихисток». 
  • не пізніше наступного дня від дня розміщення внутрішньо переміщених осіб треба подати заяву до виконкому сільської, селищної, міської ради за місцем розташування жилого приміщення, у якій зазначити прізвище, ім'я та по батькові кожної з розміщених осіб і додати копії документів, що посвідчують їх особу; 
  • не пізніше п'яти днів з дня закінчення звітного місяця подати до виконкому сільської, селищної, міської ради за місцем розташування жилого приміщення заяву на отримання компенсації.

Звертаємо увагу! Протягом строку розгляду заяви уповноважені особи виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради проводять перевірку наведених у заяві власником жилого приміщення відомостей з відвідуванням (у разі потреби) місця розміщення внутрішньо переміщених осіб.❗️

Які особливості сплати комунальних послуг в умовах воєнного стану?

В умовах воєнного стану Кабінет Міністрів України постановою від 5 березня 2022 року № 206 «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану» заборонив:

 🔺нараховувати та стягувати неустойку (штрафи, пеню), інфляційні нарахування, проценти річних, нараховані на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги;

 🔺припиняти/зупиняти надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі. Така заборона діятиме до припинення чи скасування воєнного стану в Україні.

 ❗️Наголосимо: воєнний стан не звільняє громадян України від сплати за комунальні послуги, однак пеня та штрафи не нараховуватимуться. У разі несплати або оплати не в повному обсязі відключати комунальні послуги не будуть.❗️

Чи може працівник, який отримав статус біженця в іншій країні, продовжувати перебувати в трудових відносинах з підприємством?

✅ У випадку, якщо роботу можливо здійснювати віддалено, роботодавцю доцільно прийняти рішення про переведення працівника на дистанційну роботу.

Законодавство не містить заборони виконання дистанційної роботи за кордоном.

 ✅ У випадку, якщо роботу не можливо здійснювати віддалено, такому працівникові може бути оформлено простій, надано відпустку без збереження заробітної плати або з ним може бути тимчасово призупинено трудовий договір (що не є звільненням).

❗️Прояснимо важливий момент❗️

У працівника НЕ МАЄ ОБОВ'ЯЗКУ повідомляти роботодавця про своє місцезнаходження та отримання статусу біженця або визнання його особою, яка потребує тимчасового захисту.

Той факт, що ви зараз знаходитесь за кордоном НЕ МОЖЕ БУТИ підставою для вашого звільнення.

Чи є зміни в платі за землю у період дії воєнного стану?

✅ На період з 1 березня 2022 року по 31 грудня року, наступного за роком, у якому припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан, не нараховується та не сплачується плата за наступні види земельних ділянок:

 📍земельні ділянки (земельні частки (паї), що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації,

 📍 земельні ділянки (земельні частки (паї), визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди.