ЧКЕПК :: День української мови

ФемідаЩо для кожного з нас значить рідна мова? Дуже багато! Без мови не було б нашої нації – українського народу, не було б ні історії, ні жодної великої дати, ні жодного великого імені.

З нагоди святкування Дня писемності та української мови з 6 по 9 листопада у Чернівецькому кооперативному економіко-правовому коледжі відбувалися цікаві заходи.

Почався тиждень святкувань з інформаційних 5-хвилинок про Нестора Літописця під назвою «Легендарний літописець ‒ автор «Повісті минулих літ»», «З історії української писемності», які продемонстрували студенти 181 групи Коцюруба Павло та Житарь Сергій.

Саме 9 листопада за православним календарем — День вшанування пам’яті преподобного Нестора Літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з Нестора Літописця і починається писемна українська мова.

Змістовним нововведенням у цьому році став Інтерактив «10 красивих українських слів, якими Ви здивуєте своїх друзів» на сторінці коледжу в мережі Instagram, яку організувала Аріна Якубенко, студентка правознавчого відділення. Активність дописів студентів свідчить про зацікавленість тематикою, адже чистота нашого мовлення, не засміченого русизмами, словами-паразитами, суржиком, залежить тільки від нас, нашого бажання ставати кращими.

Серед студентів І курсу був оголошений конкурс малюнків-ребусів «Крилате слово – от моя стріла» (Л. Українка») на краще знання фразеологізмів.

8 листопада студенти І-ІІ курсів взяли участь в І етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика.

9 листопада ми долучилися до українців усього світу - всі охочі мали нагоду написати вісімнадцятий радіодиктант національної єдності. Метою акції була не перевірка грамотності, а єднання всіх небайдужих навколо українського слова!

День виникнення писемності і мови нагадує нам сьогодні про наше духовне коріння, наповнює особливими почуттями до рідної мови, яка по праву вважається однією з найбагатших і найкрасивіших мов планети.

Пам’ятаймо, що мова – безцінний скарб, який ми отримали у спадщину і мусимо передати далі.

Тиждень завершився. Але не завершується наше вдосконалення як носіїв літературної української мови.

Ставаймо кращими – будуймо Україну разом!

View the embedded image gallery online at:
http://college.cv.ua/628-2018-11-09-mova#sigProGalleriac039a34d5f