ЧКЕПК :: Тиждень за спеціальностями на відділенні економіки та комп’ютерних технологій

З 12 по 16 листопада 2018 року на відділенні економіки та комп’ютерних технологій пройшов щорічний Тиждень за спеціальностями:
- Облік і оподаткування;
- Фінанси, банківська права та страхування;
- Підприємництво, торгівля та біржова діяльність;
- Комп’ютерна інженерія.

Спеціальності, що здобувають студенти відділення, сьогодні є надзвичайно актуальними та затребуваними на ринку праці. Хлопці і дівчата такі ж креативні, як підприємці та ІТ-ішники і, в той же час, такі ж досвідчені як бухгалтери і фінансисти. Високий рівень підготовки студентів кожного року підтверджується результатами олімпіад, конкурсів та науково-практичних конференцій.

День перший – ДЕНЬ МИТНИКА

У понеділок вранці при вході у коледж був розгорнутий імпровізований митний пост. Студенти 231 групи змоделювали ситуацію проходження митного контролю всіма, хто вчасно прийшов на заняття.

Під час навчальних занять у цей день відбулася зустріч студентів з практичними працівниками Чернівецької митниці Державної фіскальної служби: “Сучасний фахівець. Складові його успіху ”. Під час заходу студенти впевнилися: митник – професія, яка вимагає знань і навичок юриста, психолога, силовика, кінолога, лінгвіста. Тому, обравши професію митника, молодь робить правильний вибір, адже при відповідальному ставленні до навчання є можливість стати затребуваним, всебічно освіченим фахівцем.

День другий – ДЕНЬ БУХГАЛТЕРА-ФІНАНСИСТА

Викладачі обліково-економічних дисциплін систематично впроваджують ефективні технології навчання і виховання, результатом яких є набуття студентами практичних навиків та формування конкурентоспроможних на ринку праці майбутніх фахівців.

В рамках проведення Тижня викладачем Сапожнік Ольгою Михайлівною для студентів спеціальностей «Фінанси, банківська справа та страхування» і «Облік та оподаткування» організовано екскурсію до Чернівецького відділення Укргазбанку.

Заступник директора Чернівецької обласної дирекції АБ «Укргазбанк» Гуцол Людмила Григорівна провела екскурсію по відділенню банку, під час якої студенти мали змогу «зсередини» ознайомитись з особливостями діяльності банківської установи, результатами роботи та банківськими продуктами, які пропонуються клієнтам.

Завідуюча касою Руда Валентина Дмитрівна детально ознайомила з правилами касового обслуговування фізичних та юридичних осіб, особливостями здійснення переказів та валютно-обмінних операцій, роботі на детекторі валюти та лічильнику банкнот.

Студенти з цікавістю спілкувалися з практичними працівниками банку, активно задавали питання та відмітили про більш усвідомлене розуміння теоретичних питань, які вивчалися на лекційних заняттях.

У всіх залишилися позитивні враження, а студенти отримали у подарунок від Укргазбанку пам’ятну монету «Кіборги», яка присвячена вшануванню мужності та героїзму захисників Донецького аеропорту.

Протягом дня було проведено олімпіади з фахових дисциплін, де студенти мали можливість використати набуті теоретичні знання, проявити інтелектуальні та логічні здібності при вирішенні кросвордів, розв’язуванні криптограм та ребусів економічного спрямування.

Студенти спеціальностей 071 Облік і оподаткування та 072 Фінанси, банківська справа та страхування мали можливість використати набуті теоретичні знання, проявити інтелектуальні та логічні здібності при вирішенні кросвордів, розв’язуванні криптограм та ребусів фінансово-економічного спрямування.

Найбільш обізнаними та найкмітливішими виявилися студенти 2 курсу Кодіца Владислав ( І місце), Мельник Владислава (ІІ місце) та Вареник Юлія (ІІІ місце), які були нагороджені дипломами.

На великій перерві студенти спеціальностей Облік і оподаткування та Фінанси, банківська справа та страхування презентували Економічні новини.

Групи 111, 221, 321 підготували розважальні відеоролики про навчання та дозвілля студентів економічних спеціальностей.

А найважливішою подією цього дня стала студентська науково-практична конференція на тему «Обліково-фінансові аспекти економічної діяльності в Україні та Європі».

Доповідачами були розкриті проблемні питання розвитку малого бізнесу в Україні, історія розвитку податків, фінансово-економічна безпека, елементи захисту банкнот та проблеми обліку криптовалюти в сучасних економічних умовах.

Участь у конференції взяли студенти спеціальностей Облік і оподаткування Панцир Юлія (науковий керівник Костинюк Н.М.) та Фінанси, банківська справа та страхування: Ярмистий Дмитро (науковий керівник Костинюк Н.М.), Язилець Катерина (науковий керівник Каспрук А.А), Онисько Яна (науковий керівник Сапожнік О.М), Кодіца Владислав (науковий керівник Ковценюк Г.В.)

Учасники конференції були нагороджені дипломами.

День третій – ДЕНЬ КОМЕРСАНТА

У цей день були проведені олімпіади з фахових дисциплін на кращі знання з фахових дисциплін обраної спеціальності. Так, зі студентами другого курсу були проведена олімпіада з дисципліни «Організація і технологія торговельних процесів», за підсумками якої переможцями стали Данилюк Артем (І місце), Скрипкар Михайло (ІІ місце), Храпко Аліна (ІІІ місце).

Студенти третього курсу змагалися під час олімпіади з дисципліни «Електронна комерція». Найкращі знання виявили Фрунзе-Цанке Інесса (І місце), Кінащук Михайло (ІІ місце), Дарчук Діана (ІІІ місце).

З дисципліни «Товарознавство» олімпіада проводилася між студентами 2-го та 3-го курсів. Переможці: Фрунзе-Цанке Інесса (І місце), Кінащук Михайло (ІІ місце), Коваль Ангеліна (ІІІ місце).

Викладач Коваленко В.П. разом зі студентами 231 групи організувала виносну торгівлю «Буковинські коробейники». Майбутні комерсанти залюбки долучились до проведення заходу та організували жваву торгівлю солодощами та біжутерією. Захід припав до вподоби кожному.

Надзвичайно цікавою та інформативною стала зустріч студентів-комерсантів з випускниками коледжу минулих років.

Приватні підприємці Юрій Брижак та Юрій Висоцкіс розповіли про роки навчання у коледжі, продемонстрували студентам вміння та навички щодо ведення бізнесу, презентували свої товари. Колишні випускники сказали, що вони пишаються історією коледжу, ще більше укріпились в вірі, що з вибором вишу вони не помилилися і сповнені прагнення примножити історію ЧКЕПК добрими справами та подальшою успішною підприємницькою діяльністю.

День четвертий – ДЕНЬ ІТ-ішника

У цей день була проведена олімпіада з дисципліни «Програмування» серед студентів ІІІ курсу спеціальності 123 Комп’ютерна інженерія.

Метою проведення олімпіади з фахової дисципліни було стимулювання творчого розвитку студентів, зацікавлення їх у вивченні дисципліни «Програмування», сприяння розвитку мислення, підвищення інтересу до вивчення різних мов програмування, покращення знань з програмування.

Учасникам пропонували розв’язати 3 задачі різного рівня складності. Максимальна оцінка за кожну з задач складала 50 балів. Результати свого розв’язку кожен зі студентів міг бачити відразу після перевірки.

Студенти виявили знання з фахових дисциплін.

Призові місця отримали наступні студенти:
І місце – Заторський Андрій;
ІІ місце – Базан Олександр, Карбунар Іван;
ІІІ місце – Томка Андрій, Малуш Олександр.

Також майбутні ІТ-ішники продемонстрували власноруч виконані презентації спеціальності.

А наприкінці дня відбувся великий святковий концерт з нагоди Дня студента та традиційний конкурс «Студент року».

День п’ятий – ДЕНЬ САМОВРЯДУВАННЯ

Студенти активно підтримали ідею студентського самоврядування, тому у п’ятницю 16 листопада всі навчальні заняття проводилися студентами.

У день самоврядування студенти не тільки навчалися, але й навчали, із задоволенням відчували себе в ролі викладачів.

View the embedded image gallery online at:
http://college.cv.ua/633-2018-11-16-tizden#sigProGalleriab9a695caa4