ЧКЕПК :: ТИЖДЕНЬ ЗА ФАХОМ НА ВІДДІЛЕННІ ЕКОНОМІКИ І КОМПЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

У період з 04 по 08 листопада 2019 року у Коледжі відбувся традиційний тиждень за фахом для студентів відділення економіки та компютерних технологій, в рамках якого було проведено ряд пізнавальних та професійно-спрямованих заходів.

04-05 листопада вранці, при вході до Коледжу, був розгорнутий імпровізований митний пост. Студенти спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», спеціалізації «Товарознавство в митній справі» Бежан Максим, Чвельова Анастасія, Главацький Максим, Гав’юк Оксана, Раца-Стінкова Юлія та її вірний пес Річчі змоделювали ситуацію проходження митного контролю для усіх бажаючих потрапити до приміщень Коледжу.

04 листопада викладачами Сапожнік О.М. та Костинюк Н.М. для студентів спеціальностей «Фінанси, банківська справа та страхування» та «Облік і оподаткування» було проведена інтерактивна фінансово-економічна гра «Що? Коли? Скільки?». Участь у грі взяли збірні команди студентів 2-3 курсів «Економічні бандити» та «Фінансові генії». Командам протягом гри були запропоновані завдання професійного спрямування: цікаві запитання, ситуаційні завдання, шифровки, кросворди, економічні загадки. У чесній та наполегливій боротьбі перемогу здобула команда «Економічні бандити» у складі Язилець Катерини, Стоянової Анастасії, Штафанеси Андрія, Юрійчук Ольги, Максимюк Марини.

Команда «Фінансові генії» у складі Кодіци Владислава, Онисько Яни, Івасюк Наталії, Келі Михайла, Лупой Тетяни фінішувала з розривом у два бали.

В цілому команди успішно справились із завданнями та проявили свої організаторські здібності, вміння працювати в команді, логічне мислення та знання фахових дисциплін.

Для студентів спеціальності «Комп’ютерна інженерія» 04 листопада відбулась зустріч з випускником Коледжу Кошкаровим Володимиром, який успішно закінчив курс Гарвардського університету і зараз успішно працює в ІТ-галузі в США та бере активну участь у розробці складних масштабних проектів для інвестиційної компанії. Володимир поділився зі студентами професійними секретами як знайти себе в найсучаснішній галузі, які знання насамперед потрібні сучасному програмісту, як правильно подати резюме та успішно пройти співбесіду в потенційного роботодавця. Було підкреслено, що попит на послуги у сфері інформаційних технологій постіно зростає у всьому світі. А запорука успіху української ІТ-галузі залежить від кваліфікованих кадрів. За підсумками зустрічі студенти спеціальності "Комп`ютерна інженерія" визнають, що їх рівень технічної освіти та знання іноземної мови мають бути на високому рівні.

05 листопада був Днем проведення олімпіад з фахових дисциплін з метою визначення кращого знавця майбутньої спеціальності.

Для студентів спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» були проведені олімпіади з таких дисциплін:

  • «Організація і технологія торговельних процесів» (викладач Коваленко В.П.), за підсумками якої переможцям стали студенти 2 курсу Остафійчук Марія (І місце), Довгаль Анастасія (ІІ місце), Григірчик Віктор (ІІІ місце);
  • «Електронна комерція» (викладач Апопій Г.В.). Найкращі знання під час олімпіади виявили студенти Данилюк Артем (І місце), Пензар Роксолана (ІІ місце), Гав’юк Оксана (ІІІ місце);
  • «Товарознавство» (викладач Ткачук Е.Ю.). Переможцями стали студенти Данилюк Артем (І місце), Храпко Аліна (ІІ місце), Мельничук Мар’яна (ІІІ місце);
  • «Митний контроль та митне оформлення» (викладач, спеціаліст-практик – Барчик В.Є.). Кращі знання за підсумками олімпіади виявили Пензар Роксолана (І місце), Сухар Юрій (ІІ місце), Маланюк Андрій та Данилюк Артем розділили між собою ІІІ місце.

Для студентів спеціальності «Комп’ютерна інженерія» була проведена олмппіада на кращі знання з програмування (викладачі Двірничук К.В., Андріука В.В.), за підсумками якої відзначені студенти: Мотовилець Юрій (І місце), Кольгофер Роман, Тамазлікар Антон, Кушнір Вікторія (ІІ місце), Коцур Андрій, Колесниченко Олександра (ІІІ місце).

Для студентів спеціальностей «Фінанси, банківська справа та страхування» та «Облік і оподаткування» були проведені олімпіади з обліково-економічних дисциплін, де студенти мали можливість використати набуті теоретичні знання, вирішувати практичні завдання прикладного характеру, проявити інтелектуальні та логічні здібності при вирішенні кросвордів, розв’язуванні криптограм та ребусів економічного спрямування.

Найбільш обізнані та найкмітливіші студенти були нагороджені грамотами. Зокрема, в групі 221 з дисципліни «Бухгалтерський облік» перемогу здобула Максимюк Марина., в групі 321 з дисциплін «Банківські операції» та «Фінанси підприємств» кращою виявилась Язилець Катерина.

Особливою подією 05 листопада стало проведення відкритого засідання гуртка «Товарознавець-комерсант», учасники якого обговорювали перспективи впровадження інноваційних технологій в галузі торгівлі. Найцікавіші доповіді підготували та запропонували до обговорення студенти:

  • Мельничук Мар’яна із доповіддю: «All for sale: які іновації чекають роздрібну торгівлю»;
  • Храпко Аліна із доповіддю: «П’ять інноваційних технологій, що змінюють обличчя рітейлу»;
  • Данелюк Ольга із доповіддю: «Інновації у товарознавстві продовольчих товарів»;
  • Бодюл Катерина із доповіддю: «Інновації у товарознавстві непродовольчих товарів».

Під час засідання гурка студентам було продемонстровано відеофільм-новація «Лавка чудес».

Відкрите засідання гуртка «Товарознавець-комерсант» провели викладачі Коваленко В.П. та Ткачук Е.Ю. А почесним гостем гуртка став Андрусяк І.М. – директор Чернівецького супермаркету «Нива», який поділився зі студентами інноваціями успішно діючого роздрібного підприємства.

06 листопада для студентів 3 курсу спеціальностей «Облік і оподаткування» та «Фінанси, банківська справа та страхування» начальником відділу активної підтримки безробітних Чернівецької міської філії обласного центру зайнятості Маслова-Брукер Т.О. було проведено заняття на виробництві, під час якого студенти отримали корисну інформацію про особливості нарахування та сплати єдиного соціального внеску, працевлаштування в сучасних умовах, ознайомились з інформаційними стендами та роботою електронного консультанта.

07 листопада за ініціативою студентів 121, 231, 331 груп спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» був організаваний та проведений благодійний ярмарок «Сool student», підчас якого працювала фотозона для всіх охочих увіковічити на згадку приємні враження та чудовий захід.

Для студентів спеціальності «Комп’ютерна інженерія» проводилась інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?» Участь взяли команди студентів всіх курсів, що дозволило студентам-першачкам влитися у дружню сім’ю комп’ютерників Коледжу. Перша гра цього навчального року стала особливою через її тематику, адже кожне запитання було сформоване для розкриття загадок в галузі IT-технологій, яких немає у навчальних програмах.

Як не дивно, але І місце у інтелектуальній грі «Що? Де? Коли?» виборола команда 1 курсу, капітан команди – Данилюк Максим. ІІ місце посіла команда 2 курсу, капітан команди – Глушко Тетяна. Як пообіцяли студентам організатори гри, викладачі комп’ютерних дисциплін Грод А.І. та Земба М.І. другий тур не за горами!

08 листопада на відділенні економіки і комп’ютерних технологій проводився день студентського самоврядування. Активно працювала Студентсьа рад відділення, яку очолює Стоянова Анастасія. Всі заняття на відділені у цей день проводили студенти, чому передувала значна підготовча робота під керівництвом викладачів.

В цей же день студенти відділення економіки та комп’ютерних технологій Пензар Роксолана, Коваль Агеліна, Байталюк В ікторія, Безушко Ганна, Бодюл Катерина, Мельник Еміль, Гойванюк Назар, Остафійчук Марія, Дорош Анна та Шемчук Олеся відвідали КМУ «Обласний спеціалізований будинок дитини» м.Чернівці з метою надання благодійної допомоги дітям-сиротам. На виручені від студенсткього ярмарку кошти були придбані фрукти та засоби гігієни першої необхідності.

Зустріч студентів та малят була дуже зворушливою та повчальною.

Окремо варто відзначити, що студенти всіх груп відділення підготували до тижня за фахом тематичні стінгазети. Найкращою визнана стінгазета, оформлена Студентською радою відділення «Економічне павутиння», творцями якої стали Стоянова Анастасія та Кодіца Владислав.

Викладацький склад та Студентська рада відділення висловлює щирі слова подяки всім студентам за проведену під час тижня за фахом роботу та безліч позитивних емоцій!!!