ЧКЕПК :: ДЕНЬ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

9 листопада — День вшанування пам’яті преподобного Нестора Літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з Нестора Літописця і починається писемна українська мова.

Починаючи з 7 по 14 листопада в стінах Чернівецького кооперативного економіко-правового коледжу до Дня писемності проводились різноманітні заходи. Викладачі-філологи зі студентами І–ІІ курсів провели мовознавчі вікторини, лінгвістичні ігри, усні журнали, конкурси на кращого знавця орфографії та фразеологізмів, інформаційні доповіді про Нестора Літописця, виготовили тематичну газету «Мова - скарб народу», організували виставки словників, наукової, публіцистичної літератури. Куратори провели години спілкування: «Мова має значення», «Мова – ДНК нації», «Українська мова – символ єднання».

8 листопада 2019 року студенти І-ІІ курсів і викладачі нашої Альма-матер, традиційно одягнувши вишиванку, долучилися до Всеукраїнської акції «Разом веселіше!» з написання «Радіодиктанту національної єдності», який вже 19 раз об’єднує українців з різних куточків світу. Щороку зростає кількість і географія учасників радіодиктанту. Але саме в непростий для України час радіодиктант може стати одним з об’єднавчих елементів всередині країни. Найголовніше в ньому – це єднання з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці говорили українською мовою і зберегли її для нащадків.

Девіз нинішньої акції - «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета». Офіційне гасло заходу – #пишеморазом. Радіодиктант – не просто засіб перевірити власну грамотність, а насамперед масштабний національний флешмоб, який став доброю тради¬цією в багатьох колективах, родинах, навчальних закладах. Текст радіодиктанту у прямому ефірі Українського радіо читав відомий мовознавець, автор підручників і посібників з української мови та літератури Олександр Авраменко, який складає текст диктанту останні 13 років. Цього року автор вніс у текст кілька елементів на перевірку нової редакції чинного правопису.

Крім того, 8 листопада стартував І етап Міжнародного конкурсу кращих знавців української мови імені Петра Яцика, в якому наші студенти гідно виборювали свої місця. Провідна ідея всіх святкових заходів – виховання національної самосвідомості, патріотичних почуттів у студентів, формування стійкої громадянської позиції, усвідомлення приналежності до свого народу, історії і культури.

Відзначення тижня писемності дало змогу студентам доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу; усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.

Життя мови залежить від народу, який несе її у своїй душі, у своїх звичаях, традиціях, у піснях і у своїй культурі. Наша мова – це ми – українці, добрий, працьовитий народ, що тисячоліттями живе на берегах Дніпра і Дністра, від сивих Карпат до Чорного моря. День виникнення писемності і мови нагадує нам сьогодні про наше духовне коріння, наповнює особливими почуттями до рідної мови, яка по праву вважається однією з найбагатших і найкрасивіших мов планети.

Тиждень завершився. Але не завершується наша робота над вдосконаленням літературної української мови. Пам’ятаймо, що мова – безцінний скарб, який ми отримали у спадщину і мусимо передати далі.

View the embedded image gallery online at:
http://college.cv.ua/705-2019-11-18-mova#sigProGalleria8166af94fe