ЧКЕПК :: ДЕНЬ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

Кожна епоха дарує людству нові винаходи й відкриття. Але найбільшим було письмо. Завдяки написаному слову люди збагнули світ і своє місце в ньому.

День української писемності та мови відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця - послідовника творців слов’янської писемності Кирила й Мефодія. Він стояв біля витоків української писемності, збирав відомості про походження свого рідного Києва, його засновників, розповідав про події, що відбувалися на його очах, прагнув зберегти національну пам’ять з вірою в те, що її не розгублять, а примножать нащадки.

Нестор Літописець належить до найосвіченіших людей Київської Русі кінця XI – поч. XII ст. Його вважають батьком української історії та словесності, першим істориком України-Руси, автором «Повісті минулих літ», що є головним джерелом вивчення нашої стародавньої історії». «Велика буває користь від навчання книжного, – говорив він... У книгах незлічима глибина, ними тішимося в печалі. Якщо старанно пошукаєш в книгах мудрості, то придбаєш велику користь для своєї душі. Бо той, хто читає книги, розмовляє з Богом…».

У «Повісті минулих літ» Нестор пов’язує історію України з історію світу… Ідею єдности і політичної незалежности Української держави проголосив Нестор у часи, коли вже йшов швидкими темпами процес розподілу тодішньої держави на окремі землі». «Повість» - це не просто пам’ятка нашої писемності. Вона є букварем нашої національної свідомості».

З нагоди святкування Дня писемності та української мови з 5 по 12 листопада у Чернівецькому кооперативному економіко-правовому коледжі відбувалися цікаві заходи.

Дистанційний формат навчання та карантинні заходи внесли свої корективи в організацію і проведення свята.

Почався тиждень святкувань з представлення студентських фотоколажів на сторінках в Instagram та Telegram «10 оригінальних українських слів, якими Ви здивуєте своїх друзів» (фотозвіт). Активність дописів студентів свідчить про зацікавленість тематикою, адже чистота нашого мовлення, не засміченого русизмами, словами-паразитами, суржиком, залежить лише від нас, нашого бажання ставати кращими.

Літературознавча вікторина для студентів І-ІІ курсів проводилась онлайн на платформі classtime.com. Питання вікторини містили відомості про виникнення слов’янської писемності, відомих мудреців Кирила і Мефодія, знання твору «Повісті минулих літ» Нестора Літописця

Серед студентів ІІ курсу було проведено конкурс творчих робіт - написання літопису-есе на тему: «Чи актуальний, на Вашу думку, є  вислів Нестора Літописця сьогодні: «Той, хто читає книги, бесідує з Богом…». Найкращою творчою роботою є літопис-есе Вакарюк Ангеліни, студентки 241 групи.

Флешмоб «Краса поетичного слова» організували студенти 121, 181, 141 та 142 груп. Оригінальне виконання поезії представлено Олійник Мариною (251гр.)

Калейдоскоп дослідницьких проєктів «Від Нестора Літописця до сучасності» представили такі студенти Коледжу: Пентелюк Віталіна (181гр.), Задорожний Олександр (181гр.), Вудвуд Юліана (181гр.), Біла Крістіна (181гр.), Онуфрійчук Олександра (181гр), Гнатюк Мар’яна (181гр.), Мушак Аріана (141гр.), Калинюк Діана (141гр.), Мукан Тетяна та Мукан Наталія (141гр.), Олар Олександра (142гр.), Гульчак Маріна (142гр.), Сіма Каріна (241гр).

9 листопада студенти коледжу з викладачами української мови і літератури охоче долучилися до українців усього світу в написанні ювілейного ХХ радіодиктанту національної єдності. Метою акції була не перевірка грамотності, а єднання всіх небайдужих навколо українського слова!

День виникнення писемності і мови нагадує нам сьогодні про наше духовне коріння, наповнює особливими почуттями до рідної мови, яка по праву вважається однією з найбагатших і найкрасивіших мов планети.

Тиждень святкувань завершився, але не завершується наше щоденне вдосконалення як носіїв літературної української мови. Пам’ятаймо, що мова – безцінний скарб, який ми отримали у спадщину і мусимо передати далі.

View the embedded image gallery online at:
http://college.cv.ua/757-2020-11-09-mova#sigProGalleriabd931c88cf