ВИШИВАНКА – ЦЕ ДУХОВНА БРОНЯ УКРАЇНЦІВ

КОД НЕЗЛАМНОЇ НАЦІЇ!

Українська культура – це наша зброя, яку бояться вороги і не мають сили знищити. Кожна вдягнена сьогодні вишиванка – це доказ нашої ідентичності.

Вітаємо всіх українців з Всесвітнім днем вишиванки! Студенти та викладачі Чернівецького кооперативного фахового коледжу економіки і права долучилися до свята.

Хоча День вишиванки виник зовсім недавно, сама ж вишивка налічує тисячі років. У вишитих візерунках фактично зашито код нашої нації.

Українська вишита сорочка - це не просто елемент гардеробу, а й потужний оберіг. З давніх-давен слов'яни використовували льон і конопляне полотно, червоні і чорні нитки. Також мало значення і те, для кого шиється сорочка - для дівчинки, хлопчика, жінки або чоловіка, а може бути і для воїнів.

За словами істориків та археологів, певні елементи вишиванки існували ще на одязі скіфів. Вони проживали на території сучасної України до нашої ери. За часів Київської Русі також носили вишитий одяг, а згадки про особливе вбрання русинів можна знайти в записах багатьох мандрівників.

Крізь віки проніс український народ любов до вишиванки та зберіг особливі традиції її створення. Кожний регіон України може похвалитися своїми унікальними звичаями, які пов'язані з національним орнаментом на одязі.

Під час створення вишиванки важливо враховувати значення орнаменту: ромб - символ родючості, поліпшення добробуту сім'ї; квадрат - баланс, гармонія, удача і порядок; спіраль - циклічність часу, символ змін; сварги (нагадують половину цифри 8) - сила духу; восьмикутна зірка - символ возз'єднання чоловічого і жіночого, посилює інтуїцію; хрест - захист від темних сил, гармонія і духовне просвітлення; калина - безсмертя роду і довголіття сім'ї; ромашка - символ кохання і юності; маки - потужний захист від зла, наближення виконання бажань. Згідно з повір'ями, чоловікам краще носити вишиванку з геометричним візерунками, а жінкам - із зображеннями рослин, трав і квітів.

Українські традиції – одні з найкрасивіших у світі. І в наших з вами силах поширити їх, розповісти про них всьому світу. Одягайте свої вишиванки та нехай весь світ побачить, як прекрасна наша Україна і її символи!

Збережемо своє!

Слава Україні!