ЧКФКЕП :: Конкурс українського народного костюма
Кожен народ має своє неповторне індивідуальне обличчя як у духовній культурі, так і в побуті. Ця індивідуальність знайшла своє відображення і в традиційному народному одязі, який формувався протягом багатьох століть.
Україна – достатньо велика країна, тому український народний костюм відрізняється багатством регіональних різновидів. Основні елементи українського одягу мають давньослов’янське походження і беруть свої витоки з культури Київської Русі. Статусу національного символу український одяг набув у XVII-XIX ст.
Національний одяг — це святиня кожного народу. Повага до одягу — це повага до свого роду, народу. Наші предки вважали, що нехтування національним вбранням призводить до втрати духовності. Із правіків одяг українців мав бути світлим і вишитим. Це була традиція, яку плекали й оберігали. Малюнки — не довільний набір ліній і кольорів, у кожній вишивці відображено уявлення людини про життя, а також довкілля.
Сто років тому буковинка не мала надто багато сфер, де би могла проявити свою творчість. Тому весь креатив виплескувала на вбрання. Ймовірно, завдяки цьому буковинські сорочки такі барвисті та яскраві. Вишивали вовняними, бавовняними, шовковими нитками, додавали блискітки, бісер, використовуючи дуже багато технік. На шию одягали салбу, а поверх сорочки – бунду з хутром куниці, ось як одягалися дівчата у Заставнівському районі на півночі Буковини на початку XX ст., коли збиралися до церкви чи на свято.
Студенти коледжу, шануючи народні традиції, вирішили у день професійного свята провести огляд-конкурс буковинських народних строїв. Здобувачки освіти представили і традиційний родинний костюм, і стилізований сучасний одяг.
Запрошуємо ПРОГОЛОСУВАТИ за учасниць конкурсу за ПОСИЛАННЯМ
Знайомтесь з учасницями:
http://college.cv.ua/955-2023-11-15-konkurs#sigProGalleriafe200b4ef2