ЧКФКЕП :: ПОДОРОЖ В ДИВОВИЖНІ ІСТОРИЧНІ МІСТА УКРАЇНИ
В рамках культурно – виховної роботи студенти 131 групи Чернівецького кооперативного фахового коледжу економіки і права з куратором Коваленко Вікторією Павлівною провели свій вихідний день, відвідуючи міста Хотин та Кам'янець-Подільський, які входять до переліку найкрасивіших та найдивовижніших міст України.
Хотин. Екскурсію розпочали з м.Хотин та унікальної історичної пам’ятки – Хотинської фортеці. Сьогодні «Хотинська фортеця» є Державним історико-архітектурним заповідником і вважається одним із семи чудес України, це - старовинний замок на високих скелях каньйону річки Дністер. Кам'яний страж князівства, яке кануло в Лету. Свідок кривавих битв та романтичних історій. Великі воїни та авантюристи, бойові слони та прекрасні дами гарему. Про все це (і багато іншого) студенти почули та побачили під час нашої екскурсії до Хотина.
Відвідали:
- Замкові ворота;
- Бастіони Нової (турецької) Фортеці;
- Руїни замкової мечеті;
- Гарнізонну церкву Святого Олександра Невського;
- Оглядовий майданчик;
- Замковий міст;
- Надбрамну вежу;
- Казарми замку;
- Замкову темницю (катівня);
- Палац коменданта (гарем);
- Музей облогової зброї;
- Музей артилерії та озброєння 16-18 століть;
- Картинну галерею.
Фортецю збудували в ХІV столітті, коли Хотин перебував у складі Молдавського князівства. Товщина мурів сягає чотири метри, а висота веж – сорок метрів. Її 40-метрові стіни досі зберігають сліди великих битв, будучи мовчазними свідками колишніх перемог та поразок. Саме тут 1621 року українсько-польське військо зупинило турецьку навалу, позбавивши Європу поневолення турками.Тут відбулася історична битва, легенди про яку ходять донині: 300 тисяч турків та 100 тисяч татар під проводом султана Османа ІІ проти лише 57 тисяч поляків Яна Кароля Ходкевича та 40 тисяч козаків Петра Сагайдачного. Завдяки своєму героїчному минулому та вдалому розташуванню, Хотинська фортеця прославилася у відомих кінострічках «Захар Беркут», «Тарас Бульба», «Три мушкетери», «Айвенго» та багатьох інших.
Кам'янець-Подільський. Провели оглядову екскурсію по старій частині міста Кам'янець-Подільський. Незважаючи на невеликі розміри, район настільки насичений старовиною, що тільки споруд, офіційно визнаних як пам'ятники архітектури, тут налічується понад 150. У Старому місті знаходиться найдавніша в Україні ратуша. Добре збереглася забудова руського, польського та вірменського кварталів, тому більшість людей, які мешкають у Старому Місті, живуть у будинках, збудованих ще у XVI-XIX століттях.
У межах Старого міста – 8 історичних храмів – православних, католицьких, вірменських. Це - історичний і туристичний центр Кам’янця з безліччю музеїв, культурних і архітектурих пам’яток. Однією з історичних і туристичний пам’яток Кам’янця є Замковий або Турецький міст, збудований римлянами на початку ІІ століття. Його включено до “Книги рекордів України”, як найстаріший міст. В скелях каньйону і досі є понад 20 печер, в яких під час війни зберігався порох. Існує легенда, що під мостом знаходиться скарб турецького султана.
Саме у Старому місті ми побачили та відвідали єдиний в Україні костел із мінаретом – костел Св. Петра та Павла. Кафедральний собор Петра і Павла — це дивовижне поєднання різних архітектурних стилів і парадоксальний мікс елементів двох релігійних культур — християнської та мусульманської. Храм був побудований поляками в XV столітті — тоді це була споруда в романському стилі. Незабаром місто захопили турки і зробили на місці костелу мечеть, а поряд прибудували 36-метровий мінарет зі 145 кам’яними сходинками, що ведуть до його вершини. Але полякам вдалося відвоювати місто через 27 років, мечеть знову перетворилася на костел, а на вершить мінарету встановили Діву Марію, увінчану німбом з 12 зірками, котра стоїть на півмісяці. Послухали орган, який дуже дивовижно звучав у соборі.
Прогулялись по старій частині міста, відвідали цікаві архітектурні пам’ятки. Побачили: сувенірний базарчик на площі Польський ринок у вигляді середньовічних будиночків, Мадонну на турецькому мінареті, прекрасний пам’ятник бідолашній Лаурі у Петропавлівському костелі, єдиний на планеті міст, який поставлений не поперек річки, а вздовж, романтичні руїни вірменського дворика, найстаршу в Україні ратушу.
І накінець, стара Фортеця - неповторна Кам’янець-Подільська фортеця, яка уже кілька століть велично стоїть на скелястому урвищі, що омивається водами ріки Смотрич. Одне з семи чудес України, є Національним історико-архітектурним заповідником, занесена до Списку пам‘ятників світової культури спадщини ЮНЕСКО. Недарма старий замок Кам’янець-Подільський отримав славу неприступної фортеці, про яку кажуть, що вона була побудована рукою Бога, адже до неї доклала своїх зусиль сама природа: високі скелі та розлогі береги завдовжки 250 метрів заблокували прохід у місто, а збудовані людьми кам’яні стіни значно укріпили це положення. Центральна споруда займає більше 1,5 гектарів та оточена одинадцятьма вежами, що надійно захищають місто з усіх сторін. Кам’янець-Подільська фортеця- місце, де відбував покарання Устим Кармелюк.
Подорожуючи містами Кам’янець-Подільський та Хотин, студенти відкрили для себе невідому дивовижну історію України, яка налічує вже майже 2000 років, отримали багато знань з історії рідного краю і, зокрема, Козацької доби, прослухали цікаві історії гіда.
http://college.cv.ua/996-2024-05-01-khotin#sigProGalleria69a16ec953