ЧКЕПК :: Всеукраїнський тиждень права 2017

Враховуючи важливе значення правової освіти в подальшій розбудові України як правової держави, вихованні у громадян поваги до закону і прав людини, указом Президента України від 08.12.2008 року №1149 започатковано проведення Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня - День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

З 04 по 08 грудня 2017 року в Україні проводився вже традиційний Всеукраїнський тиждень права, у якому активну участь взяли і студенти-юристи нашого навчального закладу. Метою його проведення є привернення уваги якомога ширшого студентського загалу до права як одного із найбільших надбань людства, ознайомлення студентів з такими основоположними цінностями демократичного суспільства як права, свободи та обов’язки людини і громадянина, повага до людської гідності, права дитини, правовий статус особи, справедливість, правомірна поведінка, ознайомлення з функціонуючим в Україні державним механізмом реалізації та захисту прав людини, міжнародно-правовими актами в галузі прав людини.

В коледжі Тиждень розпочався ще 28 листопада, проведенням заходу в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» та «Світ без насильства». Студенти переглянули фільм та долучилися до конкурсу малюнків на дану тематику.

4 грудня студенти четвертого курсу юридичного відділення разом з керівником Юридичної клініки Сташко Г. І. взяли участь у відкритті Всеукраїнського тижня права у Головному територіальному управлінні юстиції в Чернівецькій області, де ознайомилися з порядком реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту “Я маю право!”, який спрямований на те, щоб дати українцям знання про свої права, і практичні навички того, як ці права реалізовувати та захищати. Було зазначено також, що проект передбачає створення механізму урядового моніторингу системних порушень прав громадян чиновниками.

5 грудня в рамках плану заходів щодо проведення Всеукраїнського тижня права серед студентів 2 курсу було проведено інтелектуальну правову гру на тему: «Права та свободи людини і громадянина», до студенти мали можливість проявити свої знання з дисциплін «Теорія держави і права», «Конституційне право України», «Конституційне право зарубіжних країн». Також було проведено соціальне опитування щодо знання своїх прав серед громадян міста.

6 грудня студенти юридичного відділення взяли участь в проведенні круглого столу Головного територіального управління юстиції в Чернівецькій області «Захист прав людини в Україні», де обговорювалися питання суду присяжних, повноваження органів прокуратури, захист прав людини в діяльності національної поліції та нотаріату, за участю заступника голови Апеляційного суду Чернівецької області, прокурора, приватного нотаріуса та представника Національної поліції України.

7 грудня студентами учасниками Юридичної клініки було проведено Всеукраїнський урок «Механізми захисту прав людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини, під час якого було обговорено поняття прав людини в Україні, механізми, за допомогою яких реалізуються права людини в нашій державі та проведено анкетування на знання своїх прав.

Також під час Всеукраїнського тижня права в бібліотеці коледжу були представлена книжкова виставка та презентовано видання про права людини та література правового змісту.